Рішення про встановлення ставок податку

    

УКРАЇНА

Деребчинська сільська рада

Шаргородський район Вінницька область

РІШЕННЯ №93

Від 03 березня 2017 року                                            11 сесія 7 скликання

         Про  затвердження  ставки транспортного податку на території Деребчинської сільської ради.

   Заслухавши інформацію сільського голови Галайка Ф.Ф. про ставку транспортного податку, відповідно до Податкового  Кодексу України від 02.10.2010 року за № 2755-V1, Закону України від 28.12.2014 року № 71-V1 «Про внесення змін до Податкового Кодексу України та деяких законодавчих актів України, що до податкової реформи» та Закону України  від 20.12.2016 року «Про внесення змін до Податкового Кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році», керуючись п/п 24, 28 п.1 ст. 26 Закону України «Про  місцеве самоврядування в Україні», сесія сільської ради – ВИРІШИЛА:

 

1.     Встановити ставку транспортного податку у розмірі 25000 гривень за кожен легковий автомобіль, з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати встановленої законом на 01 січня податкового(звітного) року.

2.     Рішення  25 сесії Деребчинської сільської ради  6 скликання від 23.01.2015 року №209  вважати таким, що втратило чинність.

3.     Контроль за виконання даного рішення покласти на постійну комісію сільської ради з питань бюджету та соціально-економічного розвитку.

 

 

Сільський голова:                                     Ф.Ф.Галайко

 

 

   

УКРАЇНА

Деребчинська сільська рада

Шаргородський район Вінницька область

РІШЕННЯ №94

Від 03 березня 2017 року                                            11 сесія 7 скликання

Про внесення змін до рішення 5 сесії  Деребчинської сільської ради    6 скликання   №32 від 08.04.2011 року « Про встановлення ставок збору за провадження торгівельної діяльності та затвердження ставок та розміру сплати єдиного податку»

 

1. Внести зміни до рішення   5 сесії Деребчинської сільської ради 6 скликання   №32  від 08.04.2011 року «Про встановлення ставок збору за провадження торгівельної діяльності та затвердження ставок та розміру сплати єдиного податку»,  в додатку №1 замінити  слова: «розміру мінімальної заробітної плати» на слова: «до розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи» .

2. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію сільської ради з питань бюджету та соціально-економічного розвитку.  

 

 

             Сільський голова:                                      Ф.Ф.Галайко

 

 

УКРАЇНА

Деребчинська сільська рада

Шаргородського району Вінницької області

РІШЕННЯ № 95

Від 03 березня 2017 року                                                   11 сесія 7 скликання

Про  затвердження ставки податку на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки та пільг зі  сплати податку на території Деребчинської сільської ради.

   Заслухавши інформацію сільського голови Галайка Ф.Ф.  про ставки податку на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки та пільг зі сплати податку на території Деребчинської сільської ради та обговоривши її, відповідно до Податкового  Кодексу України від 02.10.2010 року за № 2755-V1, Закону України від 28.12.2014 року № 71-V1 «Про внесення змін до Податкового Кодексу України та деяких законодавчих актів України, що до податкової реформи», та Закону України № 1791-У111 від 20.12.2016 року «Про внесення змін до Податкового Кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році» керуючись п/п 24, 28 п.1 ст. 26 Закону України «Про  місцеве самоврядування в Україні», сесія сільської ради – ВИРІШИЛА:

1.            Затвердити розмір податку не нерухоме майно відмінне від земельної ділянки для житлової та нежитлової нерухомості для фізичних осіб  в розмірі 0,1 % від розміру мінімальної заробітної плати встановленої законом на 01 січня звітного ( податкового ) року.

2.            Затвердити розмір податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки для житлової та нежитлової нерухомості  для юридичних осіб в розмірі 0,1 % від розміру мінімальної заробітної плати встановленої законом на 01 січня звітного ( податкового ) року.

3.            Пільги із сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки:

3.1. Звільнити від сплати податку на нерухоме майно, відмінне  від            земельної ділянки:

- інваліди 1-11 групи;

- учасники бойових дій;

- учасників війни ;

- учасники АТО, які є власниками будинків (квартир), або власники будинків (квартир) в яких проживають учасники АТО;

- учасники війни в інших країнах;

- багатодітні сім’ї  (діти до18 років);

- вдови чоловіки яких загинули на війні;

- члени сімей загиблих;

- релігійні громади, що знаходяться на території Деребчинської сільської ради;

- інваліди з дитинства;

- пенсіонери;

- чорнобильці

4. Рішення 25 сесії сільської ради  6 скликання від 21 січня 2015 року № 207 вважати таким , що втратило чинність.                       

5. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію сільської ради з питань бюджету та соціально-економічного розвитку .

 

             Сільський голова:                                Ф.Ф Галайко

 

УКРАЇНА

Деребчинська сільська рада

Шаргородського району Вінницької області

РІШЕННЯ № 96

Від 03 березня 2017 року                                                   11 сесія 7 скликання

 

Про надання пільг по сплаті земельного податку на земельні ділянки громадського користування та історико-культурного призначення на території Деребчинської сільської ради .

Заслухавши  та обговоривши інформацію землевпорядника сільської ради Черній Н.В. Про надання пільг по сплаті земельного податку на земельні ділянки громадського користування та історико-культурного призначення на території Деребчинської сільської ради , відповідно до статті 284.1 Податкового кодексу України, керуючись пунктом 24 статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», сільська ради – ВИРІШИЛА:

1. Надати пільгу по сплаті земельного податку  в розмірі  100 % на земельні ділянки громадського користування та історико-культурного призначення, що належать установам та організаціям комунальної та державної власності, які не являються прибутковими і не є платниками податків.

2. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію сільської ради з питань бюджету та соціально-економічного розвитку.

 

          Сільський голова:                                         Ф.Ф.Галайко

 

 

УКРАЇНА

Деребчинська сільська рада

Шаргородський район Вінницька область

РІШЕННЯ №92

Від 03 березня 2017 року                                            11 сесія 7 скликання

Про викладення в новій редакції  рішення 27 сесії Деребчинської сільської ради  6 скликання №224 від 30 червня 2015 року  «Про встановлення  на території Деребчинської сільської ради плати за землю в частині земельного податку та затвердження Порядку її справляння».

          Відповідно до статей 274,277,281,282,284 Податкового Кодексу України, та Закону України № 1791-У111 від 20.12.2016 року «Про внесення змін до Податкового Кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році» керуючись пунктом 24 частини 1 статті 26 Закону України «про місцеве самоврядування в Україні», сільська рада – ВИРІШИЛА:

1. Рішення 27 сесії Деребчинської сільської ради  6 скликання №224 від 30 червня 2015 року  « Про встановлення  на території Деребчинської сільської ради плати за землю в частині земельного податку та затвердження Порядку її справляння» викласти в новій редакції:

1.1. Встановити  на 2017 рік на території Деребчинської сільської ради ставки плати  за землю в частині земельного податку на земельні ділянки у відсотках від їх нормативно-грошової оцінки. (Додаток №1, пункт 4).

1.2. Визначити пільги зі сплати податку у 2017 році. (Додаток №1, пункт 8).

1.3. Ставки земельного податку у 2017 році будуть застосовуватися відповідно до затвердженої нормативно-грошової оцінки земель населених пунктів на території Деребчинської сільської ради – сіл Деребчин, Аристівка, Вербівка, Володимирка, Мала Деребчинка, Семенівка.

 1.4. Затвердити  Порядок справляння плати за землю в частині земельного податку (додаток №1)

2. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію сільської ради з питань бюджету та соціально-економічного розвитку.

Сільський голова:                                       Ф.Ф.Галайко

                                                                                                                     

                        ДОДАТОК

до рішення 11 сесії 7 скликання                                                                                                                                                     Деребчинської сільської  ради

                                                        від 03.03.2017 року

Порядок

справляння плати за землю, в частині земельного податку

 

1.                              Платники земельного податку

1.1.Платниками земельного податку є:

а) власники земельних ділянок;

б) землекористувачі.

1.2. Не є платниками земельного податку суб’єкти господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності відповідно до глави 1 розділу XIV Податкового кодексу України.

2.                              Об’єкт оподаткування

2.1.Об’єктом оподаткування земельним податком є земельні  ділянки,  які  перебувають у власності, або користуванні

2.2. земельні частки (паї), які перебувають у власності

2.3. Не є об’єктом оподаткування:

а) земельні ділянки кладовищ;

б) земельні ділянки, надані для будівництва і обслуговування культових та інших будівель, необхідних для забезпечення діяльності релігійних організацій, статути ( положення) яких зареєстровано у встановленому законом порядку.

3.                              База оподаткування земельного податку:

3.1. Базою оподаткування земельним податком  є нормативна грошова оцінка земельних ділянок з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного відповідно до  порядку, встановленого  Податковим  Кодексом України.

3.2  Площа земельних ділянок, нормативну грошову оцінку яких не проведено.

4.Ставки податку:

4.1.

Назва функціонального призначення земельних

ділянок

Ставка земельного  податку в % від  їх нормативно грошової

оцінки

Землі під житловою забудовою (за винятком земельних ділянок сільськогосподарського призначення)

0,05

Сільськогосподарські угіддя:

 

рілля

0,3

сіножаті

0,3

пасовища

0,3

Багаторічні насадження

0,3

Землі громадського призначення

1,0

Землі комерційного використання

1,2

Землі промисловості

1,0

Землі транспорту, зв’язку

1,0

Землі технічної інфраструктури

1,0

Землі під виробничими (господарськими) дворами і будівлями

1,0

Землі зелених насаджень

1,0

Інші відкриті (незабудовані) землі

1,0

Землі під водою з площею екваторії до 50га

0,1

Землі під кладовищами

 

Землі під вулицями

 

 

4.2. Ставки податку за земельні ділянки  різного цільового призначення розташовані за межами населених пунктів, нормативну грошову оцінку яких не проведено встановлюються у розмірі 5 відсотків від нормативної грошової оцінки площі ріллі по області.

5.Порядок обчислення суми податку

Підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру.

Головне управління Держземагентства у Шаргородському районі та органи державної реєстрації прав на нерухоме майно, щомісяця не пізніше 10 числа наступного місяця, а також за запитом органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки подають інформацію, необхідну для обчислення і справляння земельного податку, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Обчислення суми земельного податку фізичним особам на території  Деребчинської сільської ради проводиться  Шаргородським відділенням  Жмеринської ОДПІ ГУ ДФС у Вінницькій області.

Податкове повідомлення-рішення про суму податку, що підлягає сплаті, та платіжні реквізити надсилаються Шаргородським відділенням  Жмеринської ОДПІ ГУ ДФС у Вінницькій області платнику податку до 1 липня звітного року за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 58 Податкового кодексу України.

У разі переходу права власності на земельну ділянку від одного власника до іншого протягом календарного року податок сплачується попереднім  власником за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому він втратив право власності на зазначену земельну ділянку, а новим власником — починаючи з місяця, в якому у нового власника виникло право власності.

При переході права власності на будівлю, споруду (їх частину) податок за земельні ділянки, на яких розташовані такі будівлі, споруди (їх частини), з урахуванням прибудинкової території сплачується на загальних підставах з дати державної реєстрації права власності на таку земельну ділянку.

За земельну ділянку, на якій розташована будівля, що перебуває у спільній власності кількох юридичних або фізичних осіб, податок нараховується з урахуванням прибудинкової території кожному з таких осіб:

1) у рівних частинах – якщо будівля перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб, але не поділена в натурі, або одній з таких осіб-власників, визначеній за їх згодою, якщо інше не встановлено судом;

2) пропорційно належній частці кожної особи – якщо будівля перебуває у спільній частковій власності;

3) пропорційно належній частці кожної особи – якщо будівля перебуває у спільній сумісній власності і поділена в натурі.

За земельну ділянку, на якій розташована будівля, що перебуває у користуванні кількох юридичних або фізичних осіб, податок нараховується кожному з них пропорційно тій частині площі будівлі, що знаходиться в їх користуванні, з урахуванням прибудинкової території.

Юридична особа зменшує податкові зобов’язання із земельного податку на суму пільг, які надаються фізичним особам відповідно до підпункту 8.1 розділу 8 Порядку за земельні ділянки, що знаходяться у їх власності або постійному користуванні і входять до складу земельних ділянок такої юридичної особи.

Такий порядок також поширюється на визначення податкових зобов’язань із земельного податку юридичною особою за земельні ділянки, які відведені в порядку, встановленому Законом України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” для безоплатного паркування (зберігання) легкових автомобілів, якими керують інваліди з ураженням опорно-рухового апарату, члени їх сімей, яким відповідно до порядку забезпечення інвалідів автомобілями передано право керування автомобілем, та законні представники недієздатних інвалідів або дітей-інвалідів, які перевозять інвалідів (дітей-інвалідів) з ураженням опорно-рухового апарату.

6.                              Податковий період

Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному року.

7.                              Строк та порядок сплати податку

Власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою.

У разі припинення права власності або права користування земельною ділянкою плата за землю сплачується за фактичний період перебування землі у власності або користуванні у поточному році.

Земельний податок сплачується:

а) фізичними особами — протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення;

б) юридичними особами — рівними частками щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.

8.                              Пільги із сплати податку:

            8.1. Для фізичних осіб:

а) інваліди І та ІІ групи;

б) фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей до 18 років;

в) пенсіонери (за віком);

г)ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;

ґ) фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи;

д) учасники АТО та члени їх сімей.

Звільнення від сплати податку за земельні ділянки, передбачене для відповідної  категорії  фізичних осіб підпунктом 8.1 цього розділу, поширюється на одну земельну ділянку за кожним видом використання у межах граничних норм:

а) для ведення особистого селянського господарства – у розмірі не більш як 2 гектари;

б) для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) не більш як 0,25 гектара;

в) для індивідуального дачного будівництва – не більш як 0,10 гектара;

г) для будівництва індивідуальних гаражів – не більш як 0,01 гектара;

д) для ведення садівництва – не більш як 0,12 гектара.

8.2. Для юридичних осіб:

а)  відповідно до статті 284 Податкового  Кодексу України звільняються від сплати податку на земельні ділянки, що перебувають у власності або постійному користуванні державних та комунальних підприємств, установ та організацій, які є не прибутковими, за винятком площі, яка здається в оренду небюджетним організаціям.

Деребчинська сільська рада за зверненням юридичних або фізичних осіб може додатково надавати пільги зі сплати  земельного  податку.

Відповідно така пільга надається з 1-го числа місяця наступного за місяцем прийняття рішення і діє до кінця бюджетного року.

9.                              Строк та порядок подання звітності про обчислення і сплату податку

Платники податку – юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають  Шаргородському відділенню Жмеринської ОДПІ ГУ ДФС у Вінницькій області за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 Податкового кодексу України.

Подання такої декларації звільняє від обов’язків подання щомісячних декларацій . При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника земельного податку) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а надалі така довідка подається у разі затвердження нормативної грошової оцінки землі.

Щодо нововідведених земельних ділянок декларація подається протягом 20 календарних днів місяця, що настає за звітним.

 

Секретар сільської ради:                                  Г.В.Зайченко